poniedziałek, 17 grudnia 2012

Świąteczne pofilcowane pierniczki.

Obdarowywanie bliskich prezentami to jedno z najprzyjemniejszych zwyczajów w czasie Świąt. Najwięcej radości sprawia jednak przygotowanie podarunków własnoręcznie, przynajmniej tych, które jesteśmy w stanie zrobić sami. Pierniczki to fantastyczny prezent, bo uszczęśliwia wszystkich domowników, a tym bardziej dzieciaki.

Myślę, że będą smakowały, bo nie są twarde, jak to bywa z piernikami. Przepis siostry Anieli z Anielskiej Kuchni sprawdził się doskonale i nie połamaliśmy sobie zębów :) 

Istotny w tym prezencie jest fakt, że do ich zapakowania użyłam oczywiście filcu. Z zielonego koloru wycięłam liście ostrokrzewu, a z czerwonego jego owoce. Całość związałam sznurkiem. Do pierników dołączyłam słoik z domowymi powidłami śliwkowymi, który również przyozdobiłam czerwonym materiałem i wielkim filcowym płatkiem śniegowym.I jak Wam się podobają? :)

Na zdjęciu pierwszym widać choineczkę z filcu, którą również zrobiłam w ten weekend. Jeszcze dziś ją zaprezentuję.  Zatem do następnego postu. Pozdrawiam ciepło :*

2 komentarze:

 1. Choineczka od razu wpadła mi w oko ;) pierniczki w kubraczkach ucieszą obdarowanych na 1000%
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LadyDi, jesteś moją wierną "komentatorką", to miłe. Dziękuję!
   Pierniczki dzieciaki chciały zjeść, ale ich mama poprosiła, by zostawiły na Święta. No cóż, będą musiały poczekać :D
   Choineczce muszę zrobić sesję. Zdradzę tylko, że jest teraz bardziej zimowa. Pozdrawiam :)

   Usuń