sobota, 22 grudnia 2012

Eco gwiazdki - DIY

Kiedy zobaczyłam ile jest fajnych pomysłów z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym, zaczęłam sama je gromadzić. Uzbierało mi się ich trochę i pomyślałam, że czas je jakoś spożytkować. Gdzieś na pinterest.com znalazłam gwiazdki pokryte brokatem, które fajnie prezentowały się w oknie i choince. No i tak zrodził się projekt "Eco gwiazdek". Poniżej mały tutorialik dla Was.

1. Zaczynamy od spłaszczenia rolki i wycięcia pasków o szerokości około 1,5 cm. Powstaną takie łezki jakie widać na zdjęciu. 
2. Następnie sklejamy pięć takich części, by powstała pięcioramienna gwiazdka.
3. Malujemy gwiazdki na dowolny kolor. Moje są białe, ale kilka z nich pomalowałam wewnątrz na czerwono.
4. Spryskujemy gwiazdki brokatem lub sztucznym śniegiem. Ja użyłam takiego w sprayu. Nie jest to tak dobrze widoczne na zdjęciu, bo brokat nie mieni się tak jak zakładałam. Pokryte śniegiem bardziej mi się podobają.
5. Z filcu wycinamy kształt listków i owoców ostrokrzewu i przyklejamy do krawędzi.
6. Tak wygląda gotowa gwiazdka z czerwonym wnętrzem. Moje powiesiłam na żyłce.

Wybaczcie, że nie mam zdjęcia jak prezentują się one w oknie, ale zrobiłam ten tutorial w nocy przed wyjazdem i już nie udało mi się pstryknąć ładnej fotki. Było za ciemno, a mój stary aparat nie dał rady zrobić ładnych zdjęć. Te też nie są najpiękniejsze, ale następne będą o wiele lepsze, bo w ramach prezentu rodzinnego kupiliśmy sobie nowy aparat. Koniec z brzydkimi zdjęciami :D 


W ramach tego ostatniego świątecznego postu, chciałabym życzyć Wam 
spokojnych, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
oraz jeszcze więcej kreatywności w Nowym Roku 2013.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
niosą Wam betlejemski blask.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz